Védská meditace

Védská meditace je mentální technika, která člověku přináší hluboký odpočinek.
Její provádění je snadné, protože pro dosažení odpočinku hlubšího než spánek využívá přirozeného fungování lidského těla a mysli.

S meditací obecně mají lidé různé zkušenosti. Často říkají, že meditování je pro ně těžké. Může to být tím, že meditací se dnes nazývají spíše techniky založené na koncentraci a vizualizaci. Obojímu je potřeba se dlouho učit. Védská meditace ovšem není dovednost, ale proces, který plyne a nemusíme se v něm zdokonalovat. S touto technikou je potřeba jen správně začít a proces meditace se dál děje přirozeně sám.

Védská meditace velmi blahodárně působí na všechny oblasti našeho života, protože prostřednictvím odpočinku z těla odplavuje nahromaděný stres a únavu. Když jsme odpočatí, máme více energie, naše tělo je zdravější, mysl jasnější a vztahy s lidmi harmoničtější.

Při védské meditaci pohodlně sedíme se zavřenýma očima a opřenými zády. K meditování nepotřebujeme ticho ani žádné jiné zvláštní podmínky. Meditovat je možné v dopravních prostředcích, kanceláři, čekárně nebo kdekoliv jinde, kde můžeme bezpečně na dvacet minut zavřít oči.

Technika védské meditace se vyučuje formou kurzu, který se koná ve čtyřech po sobě jdoucích dnech. Každý den je jedna lekce, která trvá přibližně 2 hodiny. Po absolvování kurzu je každý jeho účastník schopen samostatně meditovat. Védská meditace je vhodná pro ženy i muže bez ohledu na věk nebo náboženské vyznání, je vhodná pro osoby zdravé i ty se zdravotním omezením. Odpočinek je blahodárný pro každého.

Védská meditace není únikem ze života. Naopak, dodává nám sílu, abychom si mohli život vychutnat a plně ho prožívat. 

Veškeré podrobnosti o technice védské meditace najdete na mém webu www.vedskameditace.cz.

Přečtěte si, co se o védské meditaci píše na my89.cz.