Má cesta k józe, védské meditaci a práci duly vedla po různých částech zeměkoule. Začala v roce 2001 pobytem ve Švýcarsku, kde jsem se s jógou poprvé setkala a našla jsem v ní klidný přátelský přístav. Pokračovala jsem u laskavé a inspirativní pražské učitelky jógy původem z Indie Aruny Shinghvi, která mě navedla na pravidelnou domácí praxi. Přelom jsem zažila v letech 2007 - 2008 v Austrálii, kam jsem odjela studovat roční intenzívní učitelský výcvik se specializací na jógu pro těhotné. V Sydney jsem poprvé začala jógu učit a už jsem u toho zůstala. 

Austrálie mi přinesla i další životní dar. Techniku védské meditace. Po návratu do Prahy jsem svého australského učitele Tima Mitchella pozvala do Čech a od roku 2009 do jara 2015 jsem Timovy kurzy védské meditace a ajurvédy pořádala a překládala. Zároveň s tím jsem se od něj učila. V roce 2012 jsem nastoupila do formálního učitelského výcviku ve védské meditaci, v lednu 2015 jsem ho dokončila a nyní nabízím kurzy védské meditace přímo v češtině. 

Laskavost, lehkost a zároveň efektivita védské meditace mě naprosto nadchly. To samé jsem chtěla nalézat v józe, ale tak, jak jsem hatha jógu znala, se mi to nedařilo. Návod se objevil v roce 2013, když v Praze nabídli učitelský výcvik v metodě Dynamické jógy Godfri Devereux a Olivia Crooks. Jim vděčím za pochopení toho, že skrze citlivý a k tělu vnímavý pohyb vede cesta k vnitřní spokojenosti a zárověn pružnosti a síle.

Při mých lekcích jógy mě vždy velmi oslovovalo pracovat s těhotnými ženami, protože cvičení přinášelo užitek hned dvěma bytostem najednou. A tak mě jóga pro těhotné navedla na práci duly. Vznikla mi tím možnost, jak být těhotným ženám k dispozici na více rovinách, nejen při cvičení, ale také během těhotenství, při porodu a po něm. 

Moje práce mi přináší velkou radost a pocit smysluplnosti. Jsem vděčná za to, že mohu dělat to, co mě baví, těší a naplňuje. Jemná jóga, odpočinek a náhled plynoucí z védské meditace a péče o zrození nového života se doplňují a vzájemně obohacují. 

Jelikož jsem teď na mateřské, momentálně neučím lekce jógy a neposkytuji konzultace. 

Kurzy védské meditace už nabízím. Více informací najdeze zde.