Při výuce jógy velice ráda pracuji s těhotnými ženami a ženami, které se na těhotenství vědomě připravují. Od září 2012 do května 2014 jsem absolvovala výcvik na dulu u Českých dul a mám akreditaci II. stupně pro doprovázením těhotenstvím, k porodu a šestinedělím.

Těhotenská jóga je jemné cvičení vhodné pro nastávající maminky, které má mnoho blahodárných účinků. Přináší uvolnění, protažení i posílení svalstva, zvyšuje energii, odbourává stres a snižuje případná nepohodlí spojená s těhotenstvím jako bolesti zad či otoky rukou a nohou. Vědomou prací s vlastním tělem, dechem a myslí dobře připravuje ženy k porodu. Je také výbornou metodou jak si zajistit brzký návrat k pevné a pružné postavě po porodu. V neposlední řadě vytváří prostor, kde je možné věnovat se sama sobě a prohloubit spojení s miminkem.

Pokud těhotná žena není zvyklá na pravidelné cvičení jógy, doporučuje se začít po skončení prvního trimestru.
Probíhá-li těhotenství v pořádku, je možné cvičit až do porodu.
Cvičit můžete i když čekáte dvojčata, neurčí-li Váš gynekolog jinak.

Protože jsem teď na mateřské, neučím v tuto chvíli žádné lekce ani kurzy jógy pro těhotné.

Pořádám ale kurzy védské meditace, která je pro těhotné velmi vhodná. Šetrně a laskavě zklidňuje nastávající maminku a je tím pádem velmi blahodárná pro děťátko v děloze. 
Více informací o kurzech védské meditace najdete zde.

 

"Tak se nám narodil nádherný chlapeček a dneska má první měsíc svého života. Porod byl úplně takový, jak jsem si přála  - přirozený bez zásahů a léků a tím pádem bez komplikací a poranění. To, že jsem chodila na jógu, mi moc pomohlo hlavně v tom, že jsem se mohla ponořit do sebe, cítit tělo a miminko a důvěřovat v sebe. Proto Vám moc děkuji za kurz a nádhernou příjemnou atmosféru, která vždy kurz provázela."
Alisa K.