Dula je kvalifikovaná průvodkyně těhotenstvím, porodem a šestinedělím.  

K práci duly jsem se dostala díky józe pro těhotné. V naší zemi velmi postrádám návaznou a komplexní péči o těhotné ženy, která by je provázela celým procesem od přípravy na početí, přes těhotenství, k porodu až do šestinedělí. V současné době je u nás situace v oblasti porodnictví složitá. V roli lektorky jógy pro těhotné se s nastávajícími matkami pravidelně setkávám po dobu několika měsíců. Považuji za smysluplné nabídnout jim podporu i u porodu a po něm.

Při práci s těhotnými ženami se snažím chápat věci v širších souvislostech. Jóga, meditace a ajurvéda, se kterými už mnoho let pracuji, mohou nabídnout praktické postupy, jak si v mnoha případech pomoci sám, jak dobře podpořit průběh těhotenství i porodu. Umí také citlivě vyladit tělo i mysl v době po narození miminka.

V letech 2012 - 2014 jsem absolvovala výcvik u sdružení České duly. Mám akreditaci druhého stupně pro doprovázení žen těhotenstvím, k porodu a v šestinedělí. Výcvik u Českých dul byl dvouletý. První rok jsme absolvovaly skupinový psychoterapeutický sebezkušenostní kurz založený na metodě Pesso Boyden. Druhý rok výcviku obsahoval studium odborných znalostí předávaných porodními asistentkami, zkušenými dulami a terapeuty. Všechny účastnice výcviku musely jako jeho součást absolvovat povinná individuální psychoterapeutická sezení.

Smysl práce duly spatřuji v tom, podpořit ženu v její vlastní kompetenci, v inteligenci jejího těla a podpořit ji v její přirozené ženské síle.

Jelikož sama mám teď miminko, nejsem  tuto chvíli k dispozici pro doprovod k porodu a pomoc s péčí o maminku i dětátko po jeho narození.
 
Nabízím kontakty na své kolegyně duly a další odborníky - laktační poradkyně, lektorky šátkování, psychoterapeuty, fyzioterapeuty a další.